tr

Çelik Çekme Borular

Çelik Çekme Borular

Çelik çekme boru, pek çok sektörde tercih edilen, sağlamlığı ile dikkat çeken bir üründür.Fırınlanmış kütüğün haddelenmesi ve kütüğün merkezinde oluşturulan basınç sonrasında sivri uçlu bir çubuk yardımı ile delinerek boru kovanının ortaya çıkarılmasıyla tezgâhta uzatılan ve istenilen et kalınlığı ve çap aralığına ulaşması ile çelik çekme boru üretilir.
Zorbir üretim aşaması sonucunda hiçbir ek noktası bulunmayan, yüksek mukavemete sahip çelik çekme borular dikişsiz çelik boru olarak anılmaktadırlar.
Çelik çekme boru özellikle endüstrinin ağır sanayi kısmında tercih edilir, çünkü pek çok zorlayıcı etkiye karşı dayanım gösterebilirler. Genel olarak baktığımızda ise makine endüstrisi, tersane endüstrisi, otomotiv ve gıda endüstrisi ile daha pek çok sektör sıralanabilir. Makine imalat sanayi, petrol sanayi, savunma sanayi, beton sanayi, doğalgaz sektörü ve gemi sanayi akla gelen diğer kullanım alanları olacaktır.

Çelik çekme boru, sanıldığından çok daha önemli bir işleve sahiptir ve kullanıldığı her alanda büyük önem taşıyan bir parça olmaktadır. Çelik çekme borulara daha yakından baktığımızda ise kazan ve eşanjör borularının, panel ve davlumbaz borularının, basınçlı kaplarda kullanılan boruların ve de petrol, gaz ve benzeri hat borularının bu grupta yer aldığını görüyoruz. Yani çelik çekme borular, böylesine önem taşıyan noktalarda tercih edilmektedir.

Call Now Button